PO POTEH XIV. DIVIZIJE

OD ANDREJEVEGA DOMA NA SLEMENU DO SMREKOVCA

sobota 28. maj 2022 ob 6.00 uri

Spoštovane planinke in planinci !

Savinjski meddruštveni odbor PD in PD Šoštanj nas vabita na 12. srečanje planincev Savinjske regije s pohodom po odseku obnovljene planinske poti XIV. divizije od Andrejevega doma na Slemenu – Žlebnikove domačije – Belih vod – do Doma na Smrekovcu.

Zberemo se na parkirišču trgovine Mercator, od koder se z izrednim avtobusom odpeljemo do OŠ Šoštanj kjer bo zbiranje pohodnikov. Sledi vožnja na Sleme, na domu dobimo brezplačno kavo ali čaj in naša pot se tam tudi začne. Pohod v spomin na prehojeno pot XIV. divizije vsako leto poteka v organizaciji MDO za Savinjsko z lokalnim planinskim društvom, tokrat PD Šoštanj, katero pot so njihovi markacisti v sodelovanju z Odborom za poti S MDO PD na novo označili in postavili smerne table.

Potrebujete dobro uhojene planinske čevlje, pohodne palice.  Hrana in pijača iz nahrbtnika, ter na zaključku pohoda brezplačen topli obrok /smrekovški lonec/ na Domu na Smrekovcu. Za vso pot bomo potrebovali dobrih pet ur nezahtevne hoje.

POHOD  IN SREČANJE BO NE GLEDE NA VREMENSKE RAZMERE!

Prijave zbiramo do  25.05.2022  oz. do zasedbe avtobusa na telefon 5701 944 ali 031 501 244.

POJDITE Z NAMI !

20 let PD Šempeter

Predstavljamo Vam brošuro, izdano ob 20. letnici PD Šempeter

30 let PD Šempeter

Predstavljamo Vam brošuro, izdano ob 30. letnici PD Šempeter

Savinjska planinska pot

Predstavljamo Vam Vodnik po Savinjski planinski poti.